Využijte více výkonu kdykoli to potřebujete

Řešení a výhody virtualizace serverů

V posledních letech narostl obrovským tempem výpočetní výkon serverů. A jelikož tento výkon není většinu času využit, stále více se začíná skloňovat slovo virtualizace serverů, která umožňuje provozovat na jednom fyzickém serveru několik serverů virtuálních.

Pro každý druh využití virtualizační technologie se může hodit jiná virtualizační technika, různá virtualizační řešení mívají různý výkon, odlišnou kvalitu nástrojů pro správu systému nebo dostupnost komerční podpory a certifikací.

VÝHODY VIRTUALIZACE

Využijete maximum výkonu serverů. Můžete provozovat více OS na jednom serveru, snadná správa a mnoho dalšího.

SPRÁVNÉ ŘEŠENÍ

Nabízíme čtyři hlavní možnosti řešení virtualizace, kde je vždy třeba správě zvolit hlavní cíle.


VMware

Produkty VMware poskytují virtuální stroje podnikové třídy, které zvyšují využitelnost serverů a dalších prostředků, zlepšují výkon, zvyšují zabezpečení a minimalizují prostoje systémů, snižují náklady a složitost poskytování podnikových služeb. Zhodnocením stávající technologie umožňuje software VMware nasazování nových aplikací s menším rizikem a nižšími náklady na platformy.

Hyper-V

Nová generace vizualizační technologie, přímo svázaná s operačním systémem a vyžadující speciální hardware (procesor s HW podporou virtualizace). Jedná se tedy o skutečné virtualizace, nikoliv o emulace. Díky tomu budete moci pomocí virtualizace spouštět další operační systémy v rámci jednoho fyzického počítače.